Nowe drukarki 3D wystawiane na targach EuroMold 2014

25 listopada we Frankfurcie zaczęła się tegoroczna edycja targów narzędzi i odlewów EuroMold, jednej z największych wystaw branży narzędziowej na świecie. Prezentowane są m.in. najnowsze modele laserowych drukarek 3D, drukujących w metalu.

Jeden z wystawianych na targach, nowych produktów firmy 3D Systems – układ drukujący trójwymiarowe metalowe części ProX 400 – jest w stanie wytwarzać elementy o wymiarach 500x500x500 mm, a więc większe niż dotychczas.

Zdaniem producentów, cytowanych przez portal Optics.org, ma on olbrzymie zastosowanie przemysłowe, szczególnie w branży kosmicznej i ochronie zdrowia.

optics.org

Według broszury przygotowanej przez firmę, ProX 400 zaopatrzony jest w dwa 500-watowe lasery światłowodowe emitujące fale o długości 1070 nm. Dzięki dwóm laserom potrafi on drukować w kilkunastu metalach i stopach metali, w tym w stali nierdzewnej i narzędziowej, aluminium, chromie kobaltowym i tytanie. Komercyjna dostępność ProX 400 zostanie ogłoszona w przyszłości.

Firma 3D Systems ujawniła dane dotyczące sprzedaży, która wzrasta o 23 procent rok do roku. W ostatnim kwartale wynosiła 166,9 mln dolarów. Portfel zamówień firmy pęka w szwach.

Targi EuroMold odbywają się we Frankfurcie od 1994 roku. Prezentują się na nich firmy z branży projektowania, wizualizacji, symulacji, materiałów i surowców, systemów CAD/CAM, modelowania, konstrukcji form, maszyn i oprzyrządowania, kontroli jakości, automatyzacji produkcji, przerobu wstępnego i wykańczania.

Comments are closed.